УХОД ЗА ГАЗОНОМ В КИЕВЕ    УХОД ЗА ГАЗОНОМ КИЕВ

ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ

Догляд за газоном включає в себе наступні роботи:

  • Скарифікація
  • Аерація
  • Підсів газону
  • Видалення бур’янів
  • Піскування
  • Вдобрення газонів
  • Стрижка газонів

Ці послуги входять в комплекс обслуговування ділянок

СКАРИФІКАЦІЯ

Морозні зими, осінні зливи, літня спека, посуха та інші несприятливі погодні умови, які нерідкі в нашій кліматичній зоні, можуть значно зіпсувати зовнішній вигляд газону. Для того, щоб подарувати старому газоні нове життя, потрібно провести його реставрацію.

Перший крок до відновлення газону це скарифікація. Зазвичай така процедура проводиться ранньою весною, після того, як грунт трохи підсохне. При потребі скарифікацію проводять влітку, і при необхідності в осінній період часу.

Процедура надзвичайно корисна для газону: відкривається і провітрюється поверхня, видаляється сміття і видаляється на газоні висохле листя. Верхній шар грунту розпушується, що дозволяє волозі швидше вбиратися, і дає можливість корінню отримати відкритий доступ до засвоєння кисню.

Не дивлячись на корисність процедури, проводити її варто не більше двох разів на рік. Після скарифікації газон обов’язково рясно поливають.

АЕРАЦІЯ

З роками грунт газону настільки ущільнюється, що простої обробки граблями (скарифікації) може не вистачити. У цьому випадку проводиться так звана «аерація».

Аерація газону представляє собою рівномірне проколювання дерну по всій площі газонної трави з одночасним видаленням трав’янистої повсті. На доглянутих ділянках процедуру аерації достатньо проводити один раз на рік, в період бурхливого росту трави. Однак в несприятливих умовах будуть потрібні більш регулярні процедури. В ідеалі аерацію проводять регулярно, починаючи з весни, а потім після кожної третьої стрижки трави. Після аерації газон підгодовують добривами.

Не рекомендується використовувати аератор в періоди сильного насичення землі вологою і, навпаки, коли земля дуже суха.

ПІДСІВ ГАЗОНУ

Підсів газону виконується при утворенні пролисин і рясному зростанні бур’янів. Для цього газон скошуємо якнайнижче, рихлимо грунт, видаляємо газонну гниль і рослинні залишки. Вносимо необхідну кількість правильно підібраною травосуміші і підсіяні ділянки постійно проливаємо протягом двох тижнів. Це дозволить поліпшити якість трав’яного покриву і відродити газон. Рулонний газон може бути зручніше.

ВИДАЛЕННЯ БУР’ЯНІВ

Бур’яни на газонах різко знижують їх красу і декоративність. Такі газони виробляють неохайне враження, а сам рослинний покрив здається грубим, так як при цьому втрачається характерна яскраво-зелене забарвлення.

Основне завдання – видалити по можливості бур’ян цілком, з коренем або кореневищем. Боротьба з однорічними бур’янами значно полегшується тим, що в цьому випадку важливо не допустити їх цвітіння і зав’язування насіння. Тут на допомогу приходить своєчасне скошування газонів. Можна використовувати гербіциди суцільної дії або гербіциди вибіркової дії. Найбільш дієві результати дають газонні гербіциди вибіркової дії. Зазвичай ці речовини знищують дводольні рослини, практично не пошкоджуючи однодольні, тобто сіяні злаки. Їх розпилюють по поверхні за допомогою садового обприскувача.

ПІСКУВАННЯ

Істотну допомогу в боротьбі з бур’янистої рослинністю може надати піскування газонів.В цьому випадку до 11 частин піску додають 2 частини сульфату амонію і ¾ частини сульфату заліза. Цю суміш використовують як поверхневого добрива на тих ділянках, де спостерігається масовий розвиток бур’янів. Вносять її зазвичай в суху погоду. Ця ж суміш найбільш ефективна при боротьбі з мохами і іншими бур’янами, що стелються.

ВДОБРЕННЯ ГАЗОНІВ

Газонні трави для свого нормального розвитку потребують великої кількості поживних речовин. При недоліку харчування відбувається значне зрідження травостою. Вибір добрив, їх кількість і терміни внесення, залежать у великій мірі від складу грунту та його фізичних властивостей. Зазвичай для вдобрення газонів використовують органічні і мінеральні добрива.

У перший рік життя злакові трави мають особливу потребу в азоті і фосфорі. Потреба у всіх елементах живлення різко зростає після частого скошування травостою. Для росту необхідний азот, а калій для формування пагонів. І вже ближче до осені, в кінці періоду вегетації велике значення мають фосфор і калій. Вони сприяють підвищенню морозостійкості рослин.

 

 

Ваші дані

Залиште ваші контакти і ми з Вами зв'яжемося


Залишились запитання aбо є побажання?

Пишіть в коментарі, що вас цікавить і ми дамо вичерпну відповідь


Замовити зворотній дзвінок